Warning: session::create(): can not create session - database error [HY000] in /var/www/virtual/klaster.info/lib/session.class.php on line 225 KLASTER.INFO
KLASTER >
Relacja z konferencji 21 października 2009 r. w hotelu Novotel w Warszawie

21 października 2009 r. w Hotelu Novotel Centrum w Warszawie odbyła się konferencja:

alternatywny.klaster.info
kluczem do rozwoju MŚP w sektorze teleinformatycznym

Projekt Innovation Express
- wsparcie badań, rozwoju i innowacji

 

Uroczystego otwarcia konferencji oraz powitania gości o g. 11.00 dokonał Piotr Hirnle - kierownik projektu Innovation Express, reprezentujący Koordynatora Klastra - firmę Sekwencja Sp. z o.o. Po powitaniu prelegentów oraz krótkim omówieniu agendy konferencji, Piotr Hirnle oddał głos Januszowi Dąbrowskiemu, niezależnemu ekspertowi, który omówił zagadnienie Korzyści z uczestnictwa w strukturach klastrowych. Po tej prelekcji nawiązała się ożywiona dyskusja między prelegentem a gośćmi. Podobna sytuacja miała miejsce po prelekcji Ewy Czarneckiej z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Innowacje i przedsiębiorczość w kontekście dotacji UE. Przed przerwą na lunch, odczyt na temat alternatywny.klaster.info - cele, misja, projekty wygłosił Mariusz Gajowiak - Partner Zarządzający z firmy Sekwencja Sp. z o.o.

 

Po lunchu miały miejsce trzy prelekcje:

1. Andrzej Dyżewski z Biura badawczo-analitycznego DiS - wygłosił odczyt pt. Polskie przedsiębiorstwa informatyczne - niewykorzystany potencjał?

2. Piotr Krawczyk z Quantum software S.A. - Eksport polskiego IT - historia sukcesu członka Klastra

3. Ezio Castagneri z ThinkUp ICT - Italian cluster success story (prezentacja w jęz. angielskim, z tłumaczeniem). ThinkUp ICT to włoski klaster skupiający ponad 100 włoskich firm z sektora ICT, jeden z pięciu partnerów międzynarodowych Klastra alternatywny.klaster.info.

 

Odczyty i dyskusje trwały od godziny 11.00 do 16.00, z przerwą na lunch. Problematyka konferencji przyciągnęła ponad 70 uczestników - reprezentantów firm z sektora ICT, uczelni wyższych, klastrów oraz prasy. Wśród osób uczestniczących w konferencji dominowali właściciele, prezesi i dyrektorzy firm informatycznych, lecz nie zabrakło również kierownictwa średniego szczebla i specjalistów. W konferencji wzięli udział również goście międzynarodowi (pan Ezio Castagneri z ThinkUp ICT w Turynie oraz pan Jaime Fernández i pani Celia Sanchez reprezentujący Ambasadę Hiszpanii w RP). Swoim doświadczeniem w tematyce klastrowej podzieliło się pięciu mówców.

W czasie przerw między odczytami oraz po konferencji można było zauważyć duże zainteresowanie obecnych gości funkcjonowaniem Klastra oraz możliwościami i warunkami członkostwa w Klastrze. Po konferencji kilkanaście firm wyraziło chęć i gotowość uczestnictwa w Klastrze. Z pewnością jednym z motywów wyrażenia chęci przystąpienia do Klastra jest fakt, że Klaster pomaga firmom z sektora ICT zdobywać wsparcie finansowe na badania i rozwój (B+R) w informatyce. Jednym z nowo przyjętych Klastrowiczów jest firma Edge-Solutions, oferująca innowacyjną platformę zintegrowanej komunikacji IntraOut oraz własny system HRMS (więcej tutaj: http://alternatywny.klaster.info/index.php/main/pl/articles/1/27). Produkty Edge Solutions czynią ofertę Klastra bardziej kompleksową; prawdopodobnie platforma IntraOut znajdzie również zastosowanie w samym Klastrze, usprawniając komunikację pomiędzy klastrowiczami.

 

 

Web design

Radom

 

 

Systemy Zarządzania Magazynem

Kraków

 

 

Outsourcing IT

Warszawa

 

 

ICT, Urządzenia Grzewcze

Kraków

 

 

IT software

Kraków

Adres
Aleje Jerozolimskie 51/9
00-697 Warszawa
Telefon/Fax
Tel. (022) 887-20-90
Fax: (022) 636-01-76
E-mail
info@sekwencja.eu
Dojazd
zumi.pl

Copyright © 2009